Polski fandom gry Amour Sucre (Słodki Flirt)!

Alternatywne forum Słodkiego Flirtu

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Każdy, kogo konto zostało usunięte... Powinien założyć nowe. Za obecną sytuację serdecznie przepraszamy, została ona spowodowana mechanizmem do robienia czystek. Mamy głęboką nadzieje, ze wszystkie osoby które miały tu konto , a zostało ono utracone nie poczuły się urażone.

#1 2012-12-18 14:06:02

 nimikina

Amiczek

status daria_gp@aqq.eu
480554
Call me!
Skąd: Śląskie
Zarejestrowany: 2012-05-22
Punktów :   
WWW

ANIME - wok

Normalnie nie prosiłabym was o pomoc w pracy semestralnej z WOKu, no chyba że byłabym już zagrożona. Jednak dzisiaj polonistka podyktowała tematy. I przy 23, brzmiącym:  "Charakterystyka wybranego gatunku filmowego. Omówienie na wybranych przykładach." zaczęła wymieniać gatunki. Doszła do, uwaga... ANIME. I spytała czy ktoś w klasie się tym interesuje.
Rękę podniosłam ja i mój kuzyn Wiktor.
A jako że mnie lubi dostałam ten temat (w sumie chciałam pisać recenzje, ALE OK.)
No i teraz, kochani...

"Charakterystyka anime jako gatunku filmowego. Omówienie na wybranych przykładach."
Nie potrzebuję teoretycznie pomocy, bo w końcu to anime. I reszta tematu też dobrze brzmi.
Jednak wiem, że na forum znajdują się straszni zapaleńcy i na pewno sypną zajebistymi tematami. Więc proszę was o wskazówki i inspirację.
(To ma być prezentacja multimedialna, a czas zaraz po świętach oddajemy... Zarówno pełnometrażówki jak i serie TV/OVA!)

A tak na serio to chciałam się pochwalić jaki mam zajebisty temat semestralnej z WOKu.

Offline

 

#2 2012-12-18 14:19:44

 nimikina

Amiczek

status daria_gp@aqq.eu
480554
Call me!
Skąd: Śląskie
Zarejestrowany: 2012-05-22
Punktów :   
WWW

Re: ANIME - wok

Ogółem chciałabym opowiedzieć też chyb ogólnie charakteryzuje się ten gatunek oraz zaznaczyć, że też dzieli się na komedie etc. Bo chcę opisać bardzo dużo anime, w końcu prezentacja może być długa.
Na pewno też zwrócę uwagę od czego najczęściej zaczyna się przygoda z anime (pewnie porobię jakieś ankiety, mimo że to znam).
I na pewno muszę poświęcić uwagę też anime typu Naruto, Bleach, Death Note, Czarodziejka z Księżyca, Pokemony.  Bo to coś co bardzo przeniknęło do naszej kultury.

I w końcu mam motywację do obejrzenia Tonari no Totoro etc, jak Kaede zauważyła : )

Offline

 

#3 2012-12-27 12:36:03

 nimikina

Amiczek

status daria_gp@aqq.eu
480554
Call me!
Skąd: Śląskie
Zarejestrowany: 2012-05-22
Punktów :   
WWW

Re: ANIME - wok

Jeśli ktoś ma jakieś fajne screeny z anime czy cokolwiek... Plis, dajcie!

Offline

 

#4 2012-12-27 13:37:49

Driada

zielona duchem

Zarejestrowany: 2012-05-23
Punktów :   
Na SF: Driada

Re: ANIME - wok


Goście, be careful what you wish for...

Offline

 

#5 2012-12-27 21:42:21

 nimikina

Amiczek

status daria_gp@aqq.eu
480554
Call me!
Skąd: Śląskie
Zarejestrowany: 2012-05-22
Punktów :   
WWW

Re: ANIME - wok

O, tu mam coś czym spamuję znajomych:
W związku z moją pracą z woku, dt ANIME... ("Charakterystyka anime jako gatunku filmowego. Omówienie na wybranych przykładach.") Błagam, pomóżcie z przykładami. Dzielę to na podgatunki i potrzebuję przykładów do:
• bishōjo
• bishōnen
• ecchi
• lolicon
• josei
• moe
• seinen
• sentai (Ao no Exorcist, Soul Eater, DGM? hm?)
• shōjo-ai
• yuri
• hentai (bardziej znane!)
Jakbyście mogli takie bardziej znane przykłady... Ale w sumie nieznane mogą być, ale żeby dało się znaleźć w polskim Internecie bez większych problemów ♥
A jeśli ktoś jest ciekawy przykładów, o które nie proszę:
• progresywne: twórczość Miyazakiego, to w końcu klasyka. Ale gdyby ktoś miał coś lepszego...
• yaoi: enzai, shōtacon - wszystkie trzy anime (bo tylko tyle ich powstało)
• mecha: Code Geass
Ogółem - jeśli chcecie przyczynić się do jedynej naprawdę pozytywnej oceny Ami z WOKu to będę wdzięczna również za screeny, ogólne pomysły i wszystko. Lubię anime, ale nie jestem znawcą ;c
Z góry dziękuję za pomoc ;*


Pominę, że na fejsie już był mega spam i musiałam czyścić komentarze ;c

Ale pokażę wam Tokusę:
Temat zacny, zgadzam się, ale za późno się za to zabrałam (ale zadany mi został w środę!) no i mam mało czasu na taką pracę jaką chcę zrobić ;c

TOKUSA LIKE A PRO:
shoujo-ai to na pewno kannazuki no miko, podchodzi tż to pod mecha
Shounen: Fairy Tail, Bleach, Naruto, Pandora Hearts
mecha to z pewnością wszystkie cześci evangeliona, tengen toppa gurren lagann (to też do shounena)
nie wiem do czego mogę dopasować ga rei -zero-, another mirai nikki itd.
nie oglądam też ecchi, loli itd
Seinen (te bardziej znane) Full Metal Panic!, Fate/stay night, Excel Saga (też komedia), Darker than Black, Blood+
shounen: D.Gray-man, Naruto, Bleach, Dragon Ball (+ seria Z i GT), Captain Tsubasa, Chrono Crusade
z zboczonymi kategoriami to szukaj u innych znajomych XD
(Tokusa - modka z NWD, która jest bardzo miła i właśnie wypisała mi mnóstwo rzeczy, wybrałam te główne. Gdyby ktoś był ciekawy).

Offline

 




Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
worldhotels MAIANS - Peu del Riu 122 - Vall d'Incles - Soldeu walentynki Ciechocinek