Polski fandom gry Amour Sucre (Słodki Flirt)!

Alternatywne forum Słodkiego Flirtu

Ogłoszenie

Każdy, kogo konto zostało usunięte... Powinien założyć nowe. Za obecną sytuację serdecznie przepraszamy, została ona spowodowana mechanizmem do robienia czystek. Mamy głęboką nadzieje, ze wszystkie osoby które miały tu konto , a zostało ono utracone nie poczuły się urażone.

#1 2013-06-30 13:26:42

Calla

Użyszkodnik

Zarejestrowany: 2013-04-29
Punktów :   

Języki obce

Obecnie skończyłam trzecią gimnazjum i przez cały czas uczyłam się tylko angielskiego i niemieckiego. We wrześniu idę do liceum i chcę rozpocząć trzeci język w szkole językowej. Zajęcia byłyby 2x w tygodniu po 60 minut. Zastanawiam sie nad wyborem hiszpańskiego lub francuskiego. Który język mi doradzacie? Który mi się bardziej przyda? I ile mniej więcej będę umieć po takim kursie przez 3 lata? Wystarczająco by zdać maturę z tych języków?

Ostatnio edytowany przez Calla (2013-06-30 13:27:22)

Offline

 

#2 2013-06-30 20:34:29

 Gizamre

Biochemiczna Matka

Zarejestrowany: 2012-06-29
Punktów :   
Na SF: Gizamre

Re: Języki obce

hiszpanski jest łatwiejszy, szybciej sie go nauczysz i moze ci sie przydać

Offline

 

#3 2013-07-02 11:38:54

 MidoriTenshi

Użyszkodnik

Zarejestrowany: 2013-01-20
Punktów :   
Na SF: MidoriTenshi

Re: Języki obce

Francuskiego nie lubię i się go uczę, nie uważam tego języka za jakiś szczególnie fajny, ale jest prosty. Nauczyć się wystarczy paru zasad i w wymowie czasem końcówki zjadać. Moim zdaniem on ci się bardziej przyda, bo najwięcej się mówi po angielsku, francusku i rosyjsku (bo się ci ostatni równie mocno rozleźli po świecie co Polacy oraz jak to moja nauczycielka od francuskiego stwierdziła, gdy zacznie się próbę rozmowy z Francuzem po angielsku on usilnie będzie twierdził, że cię nie rozumie. Podobno drą ciągle ze sobą koty te państwa albo, że się nie lubią... Jednakże nie wiem jak to do końca jest na prawdę, bo historia nie jest tym co mnie interesuje). I zdawać maturę, to już nie będzie tak,iż pozostaniesz przy 2x po 60 minut tygodniowo, gdy się na nią zdecydujesz. Na pewno dołożą ci materiału i godzin. Jeśli będziesz pilna, nauczyciel wszystkiego co trzeba cię nauczy oraz sama, dla zaspokojenia sumienia, odrobinę go potrenujesz poza materiałem z książki, to powinnaś maturę zdać.
[!WODA!]Jesteś tak jak ja rocznikiem z nową podstawą programową. Cóż, rozszerzenia(fakultety) wybierzesz w pierwszej klasie i jak się okazało u mnie, minimum 2 musisz wziąć, a maksimum 4. Hyh. W tym mi przykładowo kazali wybrać jeden z przyrodniczych, bo jestem na mat fizie. Nie wiem jednak jak to jest w szkołach językowych, gdyż znajduję się w zwyczajnym lo. W każdym razie, wybierasz sobie te rozszerzenia i tutaj jest tak, że jeśli wybierzesz tylko dwa, to możesz do kiedyś tam w drugiej klasie sobie ich dodać (ale nie odjąć), jednak później już będzie trudno z nadgonieniem materiału i dyrektorka u mnie stwierdziła, że to nie będzie miało sensu. Matura aby zdać ją musisz napisać wszystkie podstawy i przyjść na jedno rozszerzenie (nawet go pisać podobno nie trzeba xd).[/!WODA!]
W każdym razie, skrótowo pisząc,wybierz francuski i jak się będziesz uczyła, to zdasz.

Ostatnio edytowany przez MidoriTenshi (2013-07-02 11:40:16)

Offline

 




Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.worldhotels-in.com naprawa siłowników hydraulicznych BoĂŽte de vitesses Porsche dentysta łódź